Medarbejdere

Her kan du få det fulde overblik over medarbejdere på Sputnik Stu København.

STU Hillerød

Alejandra Andrea Luengo Echeverria (Alex)

Underviser på Kunst og Designlinjen

Uddannet pædagog

Allan Nordquist

Underviser på Musiklinjen og fodbold (valgfag)

Bachelor i Pædagogik

Musiker

Camilla Antonisen

Underviser på Studielinjen

Uddannet lærer med mere end 20 års erfaring fra specialområdet.

Mads-Emil Klessen

Underviser

Uddannelse: Bachelor i Samfundsfag og idehistorie

David Daverkosen

Mentorfunktion / Underviser

Emil Agertoft Johansen

Underviser på eSport-linjen og fitness (valgfag)

Cand.mag.pæd.

Hanne Falk Christensen

Køkkenansvarlig

Uddannet køkkenleder

Janus Sorgenfrey Pedersen

Underviser på Grafisk design på IT-linjen

Cand. Pæd i pædagogisk psykologi og grafisk designer.

Jeanette Jensen

Underviser på Beauty – body & soul

Uddannet kosmetolog

Jesper Gram-Simonsen

Praktikkoordinator

Uddannet pædagog

Den sociale diplomuddannelse

Jette Vestergaard

Udviklingskonsulent

Uddannet Cand. Mag i kommunikation og retorik

Klara Wisbech Brun

Underviser på Kunst og Designlinjen

Bachelor i Kunsthistorie og uddannet lærer

Systemisk-narrativ efteruddannelse

Lene Stender

Underviser på Kunst og Designlinjen

Uddannet beklædningsdesigner med en kandidat i Produktdesign

Line Hillerup Hedegart

Uddannelsesvejleder (KBH)

Koordinerende og udførende opgaver med fokus på særligt sårbare unge

Professionsbachelor i socialt arbejde (socialrådgiver)

Systemisk-narrativ efteruddannelse

Maj-Britt Lundemand Ebling

Køkkenassistent

Mark Bo Sørensen

Underviser på IT-linjen og bowling (valgfag)

Uddannet pædagog og Cand.IT

Systemisk-narrativ efteruddannelse

Mette Kloch

Underviser på Studielinjen

Uddannet lærer

Systemisk-narrativ efteruddannelse

Mie Helslev

Stu-leder

Socialpædagog

Systemisk-narrativ efter- og lederuddannelse, Diplom i ledelse

Karen Nilsson Hasle

Stu-leder

Lærer

Systemisk-narrativ efter- og lederuddannelse, Diplom i ledelse

Mikkel Aaberg Lauridsen

Underviser på esport-linjen og bowling (valgfag)

Professionsbachelor i pædagogik

Nanna Sylvest Vierø

Underviser på Erhvervslinjen

Uddannet lærer og Cand.mag. i Historie og Sociologi

Systemisk-narrativ efteruddannelse

Patricia Monique Rohde Nielsen

Underviser med særligt fokus på indslusning af særligt sårbare unge

Uddannet pædagog

Lennart Wendt

Underviser  i Programmering og spiludvikling

Marie Lykkeaa

Underviser på Beauty – body  & soul.

Pædagog og uddannet i mentaliseringsbaseret miljøterapi.

Siff Harderville

Underviser på Studielinjen

Uddannet lærer

Voksenpædagogisk grunduddannelse og socialpædagogisk modul på Diplomuddannelsen

Sussi Anderberg

Understøtter særligt sårbare unge i opstarten af deres stu.

Facilitator i dans

Uddannet pædagog

Tom Lund

Underviser på Musiklinjen og fodbold (valgfag)

Socialpædagog og musiker

Systemisk-narrativ efteruddannelse

Atsuko Watanabe Bertelsen

Underviser i Japansk

Christoffer Lumholt Stahlschmidt

Underviser i Dungeons and Dragons, video og animation.

Betina Kronholm

Sekretær

Theodor Praëm (Theo)

Mentorstøtte

Christina Søgård Friis Pedersen

Udannet frisør og har mangeårig pædagogisk og didaktisk erfaring.

Underviser på Beauty – body &soul

Har du spørgsmål?

Leder Mie Helslev

T: 20 31 21 88 / E: MHR@skolensputnik.dk

Leder Karen Nilsson Hasle

T: 20 66 79 80 / E: KHA@skolensputnik.dk

Nyhedsbrev

Få fagartikler ?, kursustilbud ⭐️, invitationer til gratis temaaftener ? samt; historier om Sputniks børn og unge ?.

Tilmeld nyhedsbrev